Standaryzacja elementów identyfikacji wizualnej.
Podstawowa księga znaku to standaryzacja logo i podstawowych elementów identyfikacji wizualnej. Dokument ten zawiera wytyczne dla pracowników, którzy będą posługiwać się logo np. grafików, marketingowców, projektantów, producentów gadżetów reklamowych, drukarzy i innych.
Podstawowa wersja znaku występuje w dwóch odmianach: poziomej (gdzie sygnet znajduje się w poziomie, na wysokości logotypu) oraz pionowej (gdzie sygnet jest umieszczony nad logotypem).
W zależności od sytuacji, formatu i dostępnego miejsca na materiałach można zamiennie korzystać z obu wersji.
Każde logo ma ściśle określoną kolorystykę, w której może występować. W tym dziale pokazujemy, jak stosować logo w zależności od tła, na którym występuje. W niektórych przypadkach logo może występować w pełnym kolorze, w w innych należy sięgnąć po jego wersję uproszczoną. Logo powinno zachować zawsze te same kolory.
Podstawowa kolorystyka znaku w wersji poziomej i pionowej.
Na jednolitym tle #006eff należy stosować białą wersję logo.
Na jednolitym tle #141731 należy stosować białą wersję logo.
Tą wersję logo stosuje się tam, gdzie niemożliwe jest stosowanie podstawowej wersji znaku. Obowiązują zasady stosowania te same co dla logo podstawowego (pole ochronne i podstawowe)
Główne kolory marki używane są zarówno do komunikacji zewnętrznej jak i wewnętrznej.
Kolory dodatkowe stosowane są głównie w grafikach typu flat i komunikacji w mediach społecznościowych.
kolorem CTA jest kolor #006EFF
kolor #27A00 jest stosowany głównie w komunikatach związanych z zakupem
głównym kolorem typografii jest kolor #141731
Pole ochronne znaku to określony obszaru wokół logo, który nie może zostać naruszony. Gwarantuje to zachowanie dobrej czytelności logo na wszystkich materiałach, na których będzie ono stosowane. Pole podstawowe znaku to minimalna odległość logo od krawędzi dokumentów oraz materiałów internetowych. W tym wypadku oba pola są takie same. Dla ułatwienia warto korzystać z wersji png logo z wyeksportowanym polem ochronnym.
W wersji poziomej oba pola są równe 0.5 a od krawędzi logo, gdzie a to wysokość sygnetu.
W wersji pionowej oba pola są równe 0.5 a od krawędzi logo, gdzie a to wysokość sygnetu.
Zbiór i przykłady najczęściej popełnianych błędów, takich jak m. in. dodawanie elementów cieni, zmiana kolorystyki, rozciągnięcie znaku graficznego, umieszczenie go na innym niż ustalono tle.
Zabronione jest rozciąganie znaku i jego obracanie.
Zabronione są zmiana koloru oraz dodawanie efektów do logo (np. cień, obrys).
Zabronione jest dodawanie jakichkolwiek elementów do logo wewnątrz pola ochronnego. Zabronione jest również stosowanie tła innego niż przewidziane w podstawowej księdze znaku.
Zabronione jest stosowanie logo zbyt blisko krawędzi dokumentu. Zabronione jest modyfikowanie proporcji poszczególnych elementów logo oraz ich wzajemnych proporcji i położenia względem siebie.